2014. február

Farsang

Hetekig tervezgették az óvodások, ki minek öltözik be ezen a napon. Volt, aki szívesen elmesélte, volt, aki titokban tartotta.
A farsang reggelén minden gyermek jelmezbe öltözve érkezett az óvodába, s a délelőtt nagy részét tánccal töltöttük.

Meglepetés várta a gyermekeket, hiszen Zizi és Zozó bohóc látogatott meg minket, egy vidám műsorral örvendeztetve meg bennünket.
Érdeklődve figyelték a bűvész trükköket és nagy tapssal jutalmazták őket. Délben jóízűen ették meg a finom farsangi fánkot.

Farsangi fánkot a Ficánka csoportban saját maguk is sütöttek. Bedagasztották a tésztát, egyedül szaggatták ki és a dajka néni ki kisütötte nekik.

Pizsamaparti a Csigabigáknál

A csoportba járó gyermekek ezen a napon pizsamába érkeztek, s az egész délelőttöt így töltötték.
Pizsamában építettek, babáztak, tornáztak, sőt így is tízóraiztak.

Olykor plédekre heveredve megpihent a hálóruhás csapat. Jó volt látni, mennyire élvezik ezt a különleges helyzetet.