2014. szeptember

Munkában a Katicák

Az őszi évszak rengeteg kincset tartogat az óvodások számára, melyeket a mindennapokban felhasználunk. Megismerkedtetjük a gyerekeket az őszi gyümölcsökkel, zöldségfélékkel és közvetlen tapasztalatszerzéssel felhasználtuk őket. Ismereteket szereztek a faluban egyik leggyakrabban termelt zöldségféléről, a fűszerpaprikáról. A felnőttek segítségével füzéreket készítettek, melyeket később díszítésre használtak fel.

A szüreti mulatságot megelőzően a szőlővel ismerkedtek az óvodások. A szorgos kis kezek mustot is készítettek, melyet később jóízűen meg is ittak.

Ficánkák az első hónapban

Ebben a nevelési évben a Ficánka csoportba érkeztek új ovisok, akik hamar birtokba vették a csoportszobát. Ott már jól érzik magukat, de azért még bánatuknak olykor-olykor hangot adnak. Nagyon szeretik a zenét és a táncot, mint a képek is bizonyítják. Az udvaron először nagyon bizonytalanok voltak, de apránként megismerkedtek az udvari játékokkal és egyre jobban élvezik a hintát, csúszdát, mászókát.