2015. december

Gyümölcssaláta készítés
„Lobog az első gyertyaláng…”

Az adventi időszak első eseménye volt a közös gyertyagyújtás, melyre az óvoda udvarán került sor. A hittanos gyermekek kis műsorral készültek erre az alkalomra. A tiszteletes úr gondolatébresztő szavait közös éneklés követte. Az ünnepség végén meggyújtottuk az első gyertyát az udvaron felállított adventi koszorún.

Szülinap a Csigabiga csoportban
„Télapó gyere már…”

Nagy izgalom előzte meg a Télapó érkezését. A délelőtt során ajándékok készültek neki, amit saját kezűleg készítettek a gyerekek. Minden csoportba ellátogatott a délelőtt folyamán, ahol a gyerekek szép versekkel, mondókákkal és hangos énekszóval köszöntötték a jóságos öreget. A gyerekek csodálkozva hallgatták, hogy mennyi mindet tud róluk és nagy örömmel fogadták a dicsérő szavakat. A búcsúzás után még sokáig leskelődtek a Télapó után.

A Katica csoportos gyermekek télapós műsorral kedveskedtek a nyugdíjasklub tagjainak, akik mindig nagy örömmel várják a kicsi óvodásokat.

„Luca, Luca kitty-kotty..”

Az idei évben első alkalommal idéztük fel a lucázás (kotyolás) hagyományát az óvodás gyermekekkel. A Süni csoportosok kitartóan készültek erre a napra, örömmel, lelkesen gyakoroltak és már alig várták, hogy elmondhassák jókívánságaikat. A rendőrségen, a polgármesteri hivatalban, nyugdíjasklubban és a csoportokban mindenkinek egészséget, gazdagságot, bőséget kívántak.

A Luca –napi szokásokhoz kapcsolódóan búzát is vetettünk, mely a karácsonyi asztalt díszíti majd.

Mézeskalácssütés a Katica csoportban

A karácsonyi előkészületek során a Katica csoportosok mézeskalácsot sütöttek. Megismerkedtek a hozzávalókkal, kiszaggatták a formákat és megsült formákat kidíszítették. Ügyesen és kitartóan dolgoztak egész délelőtt. A szépen kidíszített mézeskalácsok az ünnepi asztalt díszítették.

Karácsony az oviban

Karácsony reggelén szépen feldíszített karácsonyfa és sok játék várta a gyermekeket. A csillogó szemű óvodások alig várták, hogy kibonthassák a dobozokat és birtokba vegyék a játékokat. Minden csoport meggyújtotta adventi koszorúján a negyedik gyertyát is. A délelőtt folyamán a Süni csoportosok betlehemes játékot adtak elő, felidézve Jézus születését. Ezután mindenki kivonult az udvarra és közösen meggyújtottuk a nagy adventi koszorú gyertyáit. A délelőtt többi részét az új játékok kipróbálásával töltöttük.

Falukarácsony

Az óvoda az idei évben is aktív résztvevője volt a Karácsonyi kavalkád elnevezésű programnak. Az ünnepi műsort a Süni csoportosok nyitották meg „Szabad-e lucázni?”elnevezésű hagyományápoló műsorukkal. Majd a műsor lezárásaként betlehemes játékkal örvendeztették meg a vendégeket. A betlehemezésben közreműködött Varró János, népzenész, aki citerával kísérte a gyermekeket.

Az óvoda dolgozói karácsonyi díszekkel, mézeskaláccsal készültek a kavalkádra kilátogatóknak. Egy kellemes délutánt töltöttünk együtt, mely során lehetőség nyílt megállni egy kicsit, néhány szót váltani rég nem látott ismerőseinkkel és egy picit lélekben felkészülni karácsonyra.