2016. szeptember

Szüretel a Süni csoport

A Süni csoportosok dajka nénijük meghívására ellátogattak a szőlős kertjükbe, ahol aktívan részt vettek a szüretelésben. Kipróbálhatták a szüretelést, szőlő darálást és a préselést is. A présből kifolyó édes mustot meg is kóstolhatták.

Szüreti nap az oviban

A szüreti mulatságra nagy lelkesedéssel készültek a gyermekek, az udvar díszbe öltözött. Az alkalomra pogácsa készült a gyerekek segítségével. A szüreti bál hangulata is megvolt, hiszen jókedvűen énekeltek, táncoltak és mondókáztak.

Autómentes nap

Az óvodás gyermekek nagy örömmel érkeztek a kerékpárjukkal. Az óvó nénik rajzoltak számukra főútvonalat, a gyermekek pedig megpróbálták a helyes közlekedési szabályokat betartani. Készült számukra szlalom pálya, ami felkeltette az érdeklődésüket és lelkesen gyakorolták a bóják ki kerülését. A program délután folytatódott, a gyermekek szüleikkel együtt kerékpártúrára indultak, amely rendőri felvezetéssel történt.

Csigabigák mindennapjai

Betekintést nyerhetünk a Csigabigák mindennapi életébe.