2016. október

Állatok világnapja

Az állatok világnapja alkalmából vendégül láttuk az egyik apukát, aki rendőrkutya kiképző. Elhozta Rick nevű kutyáját, akivel szolgálatot teljesít. Bemutatta, hogy mennyire hallgat gazdája parancs szavaira, jutalma pedig a kedvenc labdája. Rick azt is megmutatta, hogyan kapja el a bűnözőket, a gyerekek pedig lelkesen szurkoltak neki. A rendőr bácsi hozott magával egy kölyökkutyát is, akivel minden csoportot meglátogatott, és a gyerekek meg is simogathatták. A gyerekek nagy örömmel fogadták a kutyust.

Süni csoport mindennapjai
Almás pite

A Süni csoportosok almás pitét sütöttek, a gyerekek örömmel segédkeztek az elkészítésében.

Csigabigák hétköznapjai
Katica csoport

Csalamádé készítés az oviban

Minden csoport kapott különböző zöldségeket, melyből ízletes csalamádét készítettek, a gyerekek pedig aktívan segédkeztek a munkálatokban, majd az ebédhez elfogyasztották.

Foci edzés

Óvodánk részt vesz a Bozsik programban, amelyben a gyermekek a foci alapjaival ismerkednek. Az első edzés nagyon tetszett nekik.

„Tök jó hét”

Minden évben eljön ez az időszak, mely a mókáról és a kacagásról szól. A gyermekek szüleikkel közösen faragják a szebbnél szebb tök lámpásokat, mellyel az óvoda udvarát díszítettük.

Töklámpás felvonulás

A hetet a hagyománnyá vált töklámpás felvonulással zárjuk.