2018. április

Kipróbáltuk a rollereket!

A Bozsik-program keretében a sárszentmiklósi iskola tornatermében került megrendezésre a következő focitorna. Sajnos a betegségek miatt kevesen mehettek el a programban részt vevő gyerekek közül. 5 Süni csoportos kisgyermek képviselte óvodánkat ezen a tornán. Nagyon ügyesen játszottak, igyekeztek felhasználni az edzéseken tanultakat. Örömmel tapasztalatam, hogy képesek voltak csapatmunkára is. Jól elfáradva, de sok élménnyel tértünk vissza az óvodába.

Föld napja

A Föld napjára az idén is megemlékeztünk óvodánkban témahét keretében. A témahét célja volt, hogy felhívjuk a gyerekek figyelmét a Föld természeti értékeinek megóvására és a környezettudatos életre. Hisszük, hogy óvodásaink egészsége függ környezetük épségétől is. Ez a hét is változatos módon dolgozta fel ezt a témakört. Képeket, videókat nézegettünk a föld változatos felszínéről, szárazföldekről, vizekről. Kiemelt téma volt a szárazföld, azok változatos felszíni formái és élővilága. Óvodának udvara ezen a héten virágba borult, így a gyerekek közvetlenül szereztek tapasztalatokat a virágokról, fákról, bokrokról és a közelükben élő apró kis élőlényekről, pl. méhecske, hangya, vakond.