2018. május

Anyák napja

Minden csoportba izgatott készülődés zajlott az anyák napját megelőző hetekben. A kicsi kezek szorgalmasan készítették az ajándékot és mindenki nagyon igyekezett gyorsan megtanulni a verseket, dalokat. Az ünnepségek keretében minden édesanyát, nagymamát nagy szeretettel köszöntöttek az óvodás gyermekek, könnyeket csalva anyukájuk szemébe.

Kirándulás az állatkertben

Ezen a napon az óvoda apraja-nagyja kirándulni indult Veszprémbe, az állatkertbe. A kirándulás során minden kisgyermek felejthetetlen élményeket szerzett, hiszen az állatkert rengeteg látnivalót tartogatott számunkra. Az időjárás rendkívül kedvező volt, sok-sok olyan állatot nézhettünk meg közvetlen közelről, amiket eddig még az óvodások többsége csak képeken látott. Sosem felejtik el a gyerekek a gyűrűsfarkú makik légtornász mutatványait, a fürdőző elefántokat, a hatalmas dinókat a dinóparkból, a tőlünk másfél méterre sétáló, nyújtózkodó tigriseket, csakhogy néhányat említsek a rengeteg csodából, amit ezen a napon átéltünk.

Madarak, fák napja

Témahét keretében sok új ismeretet szereztek a gyerekek a témával kapcsolatban, illetve elevenítettek fel már régebbi információkat. Ismerkedtek madár,- és fafajtákkal, ehhez szerencsére közvetlen környezetünk is számtalan lehetőséget kínált. Elkészítették a csoport fáját, melyet egyéni és közös munkával hoztak létre. Ez a fa sokáig díszítette az öltöző falát. Filmen megfigyelhették a fészekrakás folyamatát, bepillantást nyerhettünk a gólyafészek kamera segítségével a fészekben folyó életről. Célunk az volt, hogy a gyerekek viszonya pozitívan változzon a környeztük iránt.

Gyermekhét

Óvodánkban minden nap arról szól, hogy szebbé tegyük gyermekeink napjait, de a gyermeknap közeledtével még fokozottabban figyeltünk arra, hogy különféle programokkal kedveskedjünk nekik. Az események a Réparetekmogyoró duó előadásával kezdődtek, hiszen zenés, interaktív műsorral szórakoztatták a gyermekeket.

Aztán szerveztünk nekik a rollerek segítségével ügyességi feladatokat, majd azt követően rajzos délelőttön mutatták meg, hogy milyen jól bánnak a különféle rajzeszközökkel.

Egy délelőtt pedig a fagyizásé volt.

A hét lezárásaként került sor a családi nap megrendezésére. Reggel közös, zenés tornával kezdtük a napot, majd a gyerekek és családtagjaik különféle tevékenységekből válogattak. Lehetett kézműveskedni, arcfestésen részt venni, kipróbálni erejüket, gyorsaságukat ügyességi feldatokban. Egy maroknyi kislány hip-hop táncot mutatott be, amit Gászler Dóri segítségével tanultak meg az év során. Nagy sikert aratott a kötélhúzás, ahol gyerek-gyerek, szülő-szülő ellen küzdött meg. Az ebédet csoportonként a szülők készítették el, mely nagyon ízlett a kifáradt csapatnak. Ebéd után a tehetséggondozó néptánccsoport mutatkozott be, őket Kiss Ágnes készítette fel. Nagyon jó hangulatú napot töltöttünk együtt, sokat nevettünk, játszottunk és gyermek és felnőtt egyaránt jól érezte magát.