2018. november

ÖKO klub az óvodában

Öko foglalkozás keretében a gyermekek ismeretei tovább mélyültek a szelektív szemétgyűjtéssel kapcsolatban. Először bábok segítségével egy történetet hallottak, majd megbeszélték, hogy melyik színű kukába milyen hulladék kerül. Végül pedig ők maguk válogatták szét a különböző hulladékokat játékos formában. A foglalkozással a környezettudatos magatartás fontosságát erősítettük meg.

Egészséghét

Novemberben újra egészséghetet tartottunk, hiszen folyamatosan feladatunk az egészséges életmódra nevelés. Ezen a héten ez a téma hangsúlyosabban, célzottabban jelent meg. Most a mozgásra és az egészséges táplálkozásra helyeztük a hangsúlyt. Előtérbe került a sok mozgás és a gyümölcsfogyasztás. A gyerekek rengeteg ismerettel rendelkeztek, ezeket szívesen elevenítették fel, nagyon aktívan vettek részt a tevékenységekben.

Novemberi mindennapok