2018. december

Mikulásfutás

Az igazi „Télapó” érkezése előtt Kovács István, olimpiai bajnok és a Mikulás jött el hozzánk. Nagy hangsúlyt helyezett a madárvédelemre, magvakat hozott, melyeket a gyerekekkel együtt helyzetke a madáretetőkben. Aztán következett a bemelegítés, majd a közös futás.

Az első adventi gyertya meggyújtása

A hittanosok szép műsorának kíséretében gyújtottuk meg az óvoda udvarán álló nagy adventi koszorún az első gyertyát, melyet követően a szülőkkel együtt feldíszítettük az udvari karácsonyfát.

Megérkezett a Télapó

Ünnepeink közül a gyerekek által leginkább várt esemény a Télapó érkezése. Erre mindig nagy izgalommal, óriási várakozással készülnek a kis óvodások. A Télapó végig látogatta a csoportokat és örömmel hallgatta meg a gyerekek verseit, énekeit, s minden kisgyermeknek ajándékot is hozott a puttonyában.

A Télapó távozása után a művelődési házban meseelőadást néztünk meg, mely nagyon tetszett az óvodásoknak. A gyermekközeli, vidám előadás még élménydúsabbá tette számukra ezt a napot.

Mézeskalácsot is sütöttünk!

A csoportok karácsonyra készülve a gyerekekkel együtt mézeskalácsot sütöttek, mely később az ünnepi asztalt díszítette. Az előkészületek során megismerkedtek a hozzávalókkal, azok tulajdonságaival, aztán ők maguk szaggatták ki a formákat. Nagyon szorgalmasan, kitartóan és ügyesen dolgoztak.

Lucanapi búza vetése

A Luca napi búza vetése során meséltünk nekik az egyéb, ehhez a naphoz kötődő népszokásokról, hiedelmekről. Az ügyes kis kezek hamar elhintették a magvakat, majd megbeszéltük mi minden kell ahhoz, hogy karácsonykor szépen zöldelljen. Minden nap figyeltük, mi történi a búzaszemekkel, s örültünk az első csíráknak, az első kis levelek megjelenésének.

Karácsony

Reggel a gyerekeket a szépen feldíszített karácsonyfák várták a csoportszobákban. A mosolygó arcok végigpásztázák a karácsonyfát és boldogan fedezték fel a fa alatt rejlő ajándékokat. A délelőtt a közös ünnepi műsorral kezdődött, ahol a Csiga csoportosok betlehemes játékkal örvendeztettek meg minket. Aztán a tízórai után meggyújtottuk az utolsó adventi gyertyát, karácsonyi dalokat énekeltünk és megkezdődött az új játékok kibontása, az önfeledt játék.