2019. január

Esett a hó!

Januárban végre megérkezett a havazás. A gyerekek boldogan öltöztek és rohantak ki a hóba, élvezve a hó adta örömöket. A hóangyal készítés volt a legnépszerűbb, ebben a kiscsoportosok is bátran részt vettek. Sok ismerettel és élménnyel gazdagodtak az udvari játék során.

Jártunk az Északi és Déli sarkon is!

A télhez, a havazáshoz kapcsolódóan sok érdekes ismerettel gazdagítottuk a gyermekeket annak a projektnek a során, mely az Északi-, és a Déli sarkvidékre invitálta el óvodásainkat. Iglukat építettünk, jegesmedvét készítettünk, megismertük az eszkimók életmódját. Felhívtuk figyelmüket az olvadó jégtáblákra, annak veszélyeire, s ennek érzékeltetésére olvadó jégtáblásat is játszottunk.

A Déli sarkkal kapcsolatosan ismerkedtünk a pingvinekkel, halacska sütit készítettünk, beszéltünk az ottani időjárás jellegzetességéről. Sok dolgot tanultunk meg, miközben rengeteg élménnyel gazdagodtunk.