2019. június

Összetartozás napja

Ezen a napon történelmi könyveket, képeket nézegettünk, beszélgettünk a látottakról. Videofilmet néztünk a különböző nemzetiségű gyermekekről. Megfigyeltük mik a különbségek, de a fő hangsúlyt arra helyeztük, hogy mik az, amiben egyformák vagyunk. Közben a földgömbön megmutattuk a gyerekeknek, ők hol élnek. A délelőtt során nemzeti színű szalagokat helyeztünk el az emlékműnél.

Évzáró

Ez a nap az iskolába induló nagycsoportosok számára nagy nap volt. Hiszen egy vidám, játékos korszak lezárult életükben és egy komolyabb időszak kezdődik szeptembertől. Lelkesen készültek a műsorra. A néptáncos tehetséggondozó csoportunk nyitotta meg az évzárót, melyet követett az iskolába indulók műsora. Ezt követően egy diavetítést néztek meg a vendégek, melyek a gyerekek mindennapi életéről szólt. Ezután az óvodában maradók köszöntek el versekkel társaiktól. A délután befejezéseként pedig a versekkel, dalokkal búcsúztak a gyerekek óvodájuktól.