2019. szeptember

„Kalandozás Gyümölcsországban”

Az őszi gyümölcsök megismerésére számtalan lehetőség kínálkozott. Nemcsak megismertettük őket a gyerekekkel, hanem sokféle módon fel is használtuk őket. Az almából almakompótót, almás muffint készítettek a Süni csoportosok, melynek során saját maguk mosták, vágták össze a gyümölcsöket.

A Katica csoportosok szilváslepényt sütöttek, mely elkészítésében szintén aktívan vettek részt az óvodások.

A hónap gyümölcse a szőlő volt, melyet óvodai programunk hagyományait követve ismertettük meg gyerekeinkkel. Sajnos szőlőszüretre nem tudtunk elmenni, de a csoportszobában leszemezgettük a szőlőszemeket, a darálót két kicsi kezük helyettesítette, a prést pedig szűrővel és kanállal pótoltuk. Így készült nálunk a must, melyet örömmel kóstoltak meg a gyerekek. Mintázással készítettek szőlőfürtöket, szőlős, szürethez kapcsolódó dalokat énekeltünk, felidézve a szüret utáni mulatság hangulatát.