2019. október

„Hej gesztenye úrfi…

A Katica csoportos gyerekek témahét keretében ismerkedtek a gesztenyével. Séta alkalmával a templomkertben gyűjtöttek gesztenyét, melyet sokféleképpen használtak fel. Megszámolták, tornáztak vele, formákat raktak ki belőle. Gesztenye úrfit készítettek papírból és megkóstolták a gesztenyepürét is. A tartalmas és érdekességekkel teli hét során sok új ismeretre tettek szert a gyerekek.

Töklámpásokat készítettünk

Hagyományaikhoz híven október utolsó hetében „tökös” témahetet tartottunk. A gyerekek ezt mindig örömmel várják, hisz érdekes feladatok, új ismeretek várnak rájuk. Minden csoportban papírból, festéssel, ragasztással tökös dekorációk kerültek fel a fali újságra. A mesék, a versek, a mondókák a tökről szóltak. Töklámpásokat készítettünk nyílt nap keretében a szülők segítségével. És a hét lezárásaként megtartottuk a hagyományos töklámpás felvonulást.