2019. december

Az első adventi gyertya meggyújtása

Hagyományainknak megfelelően az első adventi gyertya meggyújtása a hittanos gyerekek közreműködésével történt. A katolikus és református óvodások kis műsorral tették színesebbé a gyertyagyújtást. Az óvónénik pedig énekükkel varázsolták meghittebbé azt a délutánt. Ezen az ünnepségen a szülők is szívesen vettek részt, gyermekeikkel együtt készülve a karácsonyra.

„Mikulás, Mikulás, kedves Mikulás”

December hatodika a gyerekek körében az egyik legkedveltebb eseménye az évnek. Hosszas készülődés előzi meg és amikor megérkezik Télapó, a szemekben ott csillog az izgatottság, a várakozás és a csodálat fénye. örömmel adták oda az általuk készített rajzokat, szívesen mondtak verset és énekeltek.

„Fenyőünnep immár eljő…”

Az adventi időszakban karácsonyi díszbe öltöztek a csoportszobák. Rengeteg ismeretet szereztek a gyerekek az ünneppel kapcsolatban. A közös készülődés, élménygyűjtés az óvodások közötti baráti kapcsolatokat és az összetartozás érzését erősítették. A ráhangolódás folyamatos volt, az izgalom fokozódott. Az ünnep reggelén az ünneplőbe öltözött kisgyermekek csodálattal nézték a feldíszített fenyőt és alig várták már, hogy kipróbálhassák az ajándékokat. A Katica csoportosok betlehemes műsorral készültek, amit a karácsonyi ünnepségen adtak elő, felelevenítve Jézus születését. Az utolsó nap élményei kellő alapot adtak az otthoni karácsonyi ünnepléshez.